…. tym czym jest złość i jak z nią się zaprzyjaźnić. Złość to jedno z podstawowych uczuć jednak należy do emocji. Choć niektórzy twierdzą, że złość piękności szkodzi trzeba mieć na względzie, że faktycznie najbardziej nielubianych złość jest dobrą emocją. Nie powinno się jej tłumić, ani poddawać się jej zupełnie. Jeśli będziemy potrafili ją zrozumieć, będzie naszym sprzymierzeńcem w budowaniu relacji z innymi ludźmi, naszymi najbliższymi, a w szczególności z naszymi dziećmi.

Po warsztacie

Podczas warsztatów dowiesz się jak ważna jest złość, jakie ma znaczenie dla naszego życia i że nie warto jej ani unikać ani jej ulegać. Poznasz fizyczne sygnały złości, a następnie podczas ćwiczeń będzie można praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę, w szczególności w zakresie radzenia sobie ze złością. Warsztat obejmuj wszystko co jest potrzebne, aby zmienić długoletnie nawyki związane ze złością. Warsztat oparty jest na metodzie opracowanej przez Fundacje Sto Pociech z Warszawy.

Adresaci warsztatu

• Rodzice
  • Przyszli rodzice
  • Nauczyciele
  • Dziadkowie
  • Opiekunowie prawni dzieci
  • Osoby opiekujące się i pracujące z dziećmi
  • Wolontariusze i osoby pragnące podjąć wolontariat w zakresie opieki nad dziećmi

Zarys podstaw programowych

Dzień I – rozłożenie złości na czynniki pierwsze, jej obserwacja z różnych perspektyw:

• omówienie metody warsztatowej
  • odniesienie się do doświadczenie złości przez uczestników
  • obszary złości
  • koło złości

Dzień II – złość w relacji z dzieckiem, w rodzinie, szukanie sposobu na złość, analiza studium przypadków:

• pozytywne funkcje złości
  • podstawowe funkcje złości
  • strategie na złość rodzica
  • analiza studium przypadków

Czas trwania: 12 h, 2 dni

Termin: piątek 31.01.2020 godz. 16:00 – 20:00, sobota 1.02.2020 godz. 8:00-16:00

Prowadzący: Tomasz Bukalski – ekonomista, trener wewnętrzny w organizacji publicznej zatrudniającej ponad 1000 osób, uczestnik wielu szkoleń nt. edukacji i wychowania dzieci, ojciec trójki dzieci. Przeprowadził ponad 200 h szkoleń i warsztatów metodami aktywnymi, absolwent Szkoły Trenerów Meritum.

Cena regularna: 280zł/osoba

OFERTA SPECJALNA

Udział obojga Rodziców/Opiekunów 290zł / 560zł

Udział jednej osoby 170zł / 280zł

Miejsce: Jezuickie Centrum Kształcenia, ul. Powstańców 19, Mysłowice.

Wymagania/Warunki przystąpienia:

• Rejestracja telefoniczna Tel. 32 772 37 80, 32 772 37 85
  • Zgłoszenie na poniższym formularzu

Formularz zgłoszeniowy – Złość a komunikacja z dzieckiem

• zapisy i wpłata na konto do 26.01.2020r

Uzyskany dokument: Certyfikat JCKZiU potwierdzający uczestnictwo na warsztacie.

Na czas warsztatu zapewniamy dobrą kawę oraz zdrowe przekąski jeśli w trakcie picia ciepłego napoju ktoś lubi coś dodatkowo przegryźć.

Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y

Zapisy ruszyły !!! Liczba miejsc ograniczona !!!