Istotą pedagogiki Marii Montessori jest twierdzenie, że każde dziecko jest inne i powinno się rozwijać zgodnie z własnymi naturalnymi planami rozwojowymi. Każde dziecko bowiem rodzi się z pakietem talentów, możliwości, kompetencji i umiejętności umożliwiających mu samodzielną naukę. Maria Montessori była ona przekonana, że poznawanie i opanowywanie rzeczywistości otaczającej człowieka dokonuje się nie tylko przez intelekt, ale także przez emocje oraz instynkty. Jeżeli wychowanie będzie dostosowane do naturalnego rozwoju dziecka, wtedy poczuje ono potrzebę zdobywania wiedzy.

Dzieci same w sobie nastawione są na własny rozwój, na doświadczanie rzeczywistości. Dzięki tej metodzie dzieci potrafią w pełnej koncentracji pracować na swoich zadaniach, uczą się cierpliwości i nie poddają się w swoich staraniach. Dążą do samodzielności budując wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Uczą się odpowiedzialności, są chętne do pomocy, empatyczne i wykazujące dużą inicjatywę społeczną. Wiedzą jak z szacunkiem odnosić się do siebie i innych. Pełne radości ufnie patrzą na świat, są pokojowo nastawione do życia.

Oferujemy następujące szkolenia:

Pedagogika Montessori w przedszkolu

Pedagogika Montessori w żłobku

Do kogo kierujemy

  • Nauczyciele przedszkoli i żłobków
  • Wychowawcy
  • Rodzice i Opiekunowie
  • Studenci kierunków pedagogicznych

Prowadzący:

Szkolenia z zakresu Pedagogiki Montessori prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli Żłobka i Przedszkola Ziarno w Mysłowicach.

Terminy:

Zapytania prosimy kierować na adres: biuro@jckziu.edu.pl

„Edukacja nigdy więcej nie powinna być w głównej mierze przekazywaniem wiedzy, ale musi przyjąć nową formę, szukając uwolnienia dla ludzkich możliwości.” Dr Maria Montessori

Aktualności

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: alt in <b>/home/sociusedpk/jckziu/cnt/themes/jckziu/inc/home/latest-news.php</b> on line <b>48</b><br />

Komunikat

(…)

Czytaj więcej

Rekrutacja do szkoły Socius rozpoczęta!!!

Trwa rekrutacja na najbardziej poszukiwane zawody!!! Nie zwlekaj, zapisz się online już dziś a dokumenty złożysz później! Szczegóły tutaj: socius.edu.pl/rekrutacja SOCIUS - ZAPISY (…)

Czytaj więcej

Wielkanoc 2020

(…)

Czytaj więcej

Komunikat

(…)

Czytaj więcej