Trening młodego erudyty czyli efektywne techniki uczenia się

Każdy Rodzic marzy o tym, aby dziecko miało dobre postępy w szkole, posiadało bogatą wiedzę na tematy związane z nauką i zainteresowaniami, skutecznie odrabiało lekcje i miało również wolny czas na własne potrzeby. Trudno to wszystko osiągnąć bez wiedzy o technikach uczenia się, które mocno wspierają proces edukacyjny i poznawczy skracając czas potrzebny na naukę. Zajęcia mają charakter warsztatów, na których każdy uczestnik kursu praktycznie zastosuje techniki i metody usprawniające proces uczenia się, a następnie wybierze do swojego portfolio te najlepsze.

Czego się nauczysz

Podczas zajęć dzieci poznają techniki pamięciowe, które pozwolą w szybki sposób zapamiętać informacje cyfrowe, tekstowe oraz na dłużej utrzymać je w pamięci. Dowiedzą się jak w efektywny sposób można uczyć się słów z języka angielskiego. Sposób tworzenia notatek w formie map myśli usprawni przygotowanie się do sprawdzianów. Dzieci poznają również inne metody usprawniające proces uczenia się m. in przy odrabianiu zadań domowych. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z pojęciem mózgu oraz jaką on  spełnia rolę w procesie uczenia się. Dzieci nauczą się zarządzać swoim czasem, rozwiną umiejętność logicznego myślenia. Nauczą się wytrwałości w dążeniu do celu.

Do kogo kierujemy

  • Dzieci klas 4-5-6

Program

  • Techniki pamięciowe vs duży zasób informacji cyfrowych i tekstowych
  • Efektywne metody uczenia się słów z języka obcego
  • Mapa myśli – jako sposób do przygotowania sprawdzianów, odrabiania zadań domowych
  • Mózg – czym jest i jaką rolę spełnia w procesie uczenia się
  • Zarządzanie czasem

Czas trwania: 8 spotkań, raz w tygodniu, 45 minut, grupa max 12 osób

Termin: Jesteś zainteresowany ? Napisz do nas: biuro@jckziu.edu.pl

Prowadzący: Alla Sulyma – psycholog, pedagog, tutor, trener-szkoleniowiec umiejętności społecznych m. in. w zakresie pamięci, komunikacji społecznej, asertywności, przywództwa, budowania zespołów oraz efektywnych technik uczenia się. Wykładowca Akademii WSB, doktorantka studiów interdyscyplinarnych w zakresie zarządzania i psychologii, autor książek dla dzieci.

Zapisy

  • wyślij zgłoszenie na adres: biuro@jckziu.edu.pl
  • zadzwoń: 32 772 37 80

Aktualności

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: alt in <b>/home/sociusedpk/jckziu/cnt/themes/jckziu/inc/home/latest-news.php</b> on line <b>48</b><br />

Komunikat

(…)

Czytaj więcej

Rekrutacja do szkoły Socius rozpoczęta!!!

Trwa rekrutacja na najbardziej poszukiwane zawody!!! Nie zwlekaj, zapisz się online już dziś a dokumenty złożysz później! Szczegóły tutaj: socius.edu.pl/rekrutacja SOCIUS - ZAPISY (…)

Czytaj więcej

Wielkanoc 2020

(…)

Czytaj więcej

Komunikat

(…)

Czytaj więcej